2016 En Çok Satan Araba Markaları

0
79

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte bu zamana kadar 2016 en çok satan araba markaları ile alakalı olarak incelemelerimizi sizlere sunacak ve bu anlamda bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Markaların kalitesini anlamak ve rağbet durumunu izlemek herkes için önem arz eden konulardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Türkiye genelinde zaten baktığımız zaman trafikteki araç rakamları en çok rağbet gören araçları bizlere net bir şekilde gösteriyor diyebiliriz. Bu anlamda daha kapsamlı seçenekleri de sizlere sunarak bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olma amacı içerisinde oluyoruz. Markaların değerini anlamak da yine bu anlamda önem arz eden bir detay diyebiliriz.

2016 en çok satan araba markası hangisi? En azından bu çeyreğe kadar elde ettiğimiz verilere yönelik olarak en çok satan markaların listesini sizler için oluşturduk ve bilgi sahibi olmanız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Daha fazla yeni bilgi için günlük olarak sitemizi ziyaret etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

2016 En Çok Satan Araba Markaları

Bu liste içerisinde önceden bir tahmin yapmanızı istesek muhtemelen sizler de en çok satan araba markasını tahmin etme şansına sahip olacaksınız. Almanya menşei sahibi araç markalarının hemen hemen tamamı ülkemiz genelinde çok ciddi anlamda ilgi gördüğünden dolayı bizlerde bu anlamda sizlere yine de bir liste sunma yolunda adım atmak istedik.

Renault markasının Clio, Captur ve bu gibi hatchback modelleri ile birlikte sektörü kısa zaman içerisinde domine etmeyi başarması da ayrıca marka değerini yükselten önemli unsurlardan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebilme şansına da sahip olabileceğiz. Tabi ki en çok satan araç markalarına karşı sizlere sunacağımız liste de her anlamda belli oldu. Satılan araç rakamları da belli ancak bunu gizlilik nedeni ile paylaşmayı uygun bulmuyoruz. Listemizdeki markaların listesi aşağıdaki gibidir;

 1. Volkswagen
 2. Renault
 3. Ford
 4. Fiat
 5. Opel
 6. Hyundai
 7. Toyota
 8. Dacia
 9. Mercedes-Benz
 10. Peugeot
 11. Nissan
 12. Skoda
 13. BMW
 14. Citroen
 15. Audi

ve bu şekilde ilerleyen marka dağılımı söz konusu olarak dikkat çekiyor. Liste en çok dikkat çeken detaylardan birisini bana soracak olsanız Hyundai markasının ülkemiz pazarında kısa zaman içerisinde en çok güvenilen markalardan birisi konumuna erişmesi söylenebilir. Özellikle yakıt sarfiyatı konusuna kısa zaman içerisinde kalıcı çözümler bulan ve araç tasarımlarını da değiştiren marka, ülkemiz şoförlerinin en çok ilgisini çeken markalardan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz.

Araba Markası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araziye uymak teriminin tam olarak kullanılacağı nokta burasıdır sanırım. İnsanların genel olarak tercihlerini izleyerek tercihte bulunmak sizler için kısa vadede ciddi anlamda önem arz eden unsurlardan birisi olarak da ön plana çıkabilir. Öyle ki birkaç ince detay ile alakalı olarak da sizleri bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum.

 1. Öncelikle yakıt tasarrufu ile alakalı olarak detayları dikkate alın ve bu anlamda bir marka tercihi yapma yoluna gidin.
 2. Ülkemiz genelinde yedek parçası kolay bulunan markalar sizler için avantaj olacaktır.
 3. Yine ülkemiz genelinde teknik servis sorunu yaşamayacağınız markaları seçmeye özen gösterin.
 4. Almanya menşei araçların kalitesini asla kenara atmayın ve mümkün mertebe ön planda tutun.
 5. Performans seçenekleri ve uzun ömürlülük gibi detayları önemseyin.
 6. En iyi motor performansı seçeneklerini sizlere sunan markalar daima bir adım önde tutulmalı.

Genel olarak sizlere en az sorun çıkaracak olan markaları tercih ederseniz bu anlamda ciddi bir şekilde fark yaşama şansına da sahip olursunuz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Dört Mevsim Lastik Modelleri başlıklı yazımızda dört mevsim lastik alırken dikkat edilmesi gerekenler, en iyi dört mevsim lastik hangisi ve en iyi dört mevsim lastik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here