Guncellendi : 04 Nisan 2016

 2016 Ehliyet Sınavı Soruları ile İlgili Tüyolar

Araç Bakımı & Performans Barış KorzayBu yazımızda sizlerle birlikte 2016 ehliyet sınavı ile alakalı olarak bazı seçenekleri inceleyeceğiz. Ülkemizde zaman içerisinde birçok farklı konuda devlet nezdinde adımlar atıldığı gibi sürücü sınavları için de çeşitli düzenlemeler ile birlikte önlemler alındı. 2016 yılı, bu önlemlerin hemen hemen tamamının uygulamaya geçirildiği yıl oldu.

Ehliyet sınavı bilgileri ile alakalı olarak en yeni seçenekleri sizlere sunacağız. Devletin bu anlamda yaptığı düzenlemeler ile birlikte insanların en çok merak ettikleri sorulara cevap vermek öncelikli amaçlarımızdan birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Şimdi sorular ile alakalı olarak detayları inceleyerek başlayalım.

Ehliyet Sınav Soruları Nerelerden Çıkıyor?

Ehliyet kurslarına başladığınız zaman sizlere her ne olursa olsun bir çalışma kitabı verilmektedir. Çalışma kitabı içerisinde müfredata göre giden bir düzen olduğu gibi aynı zamanda öğretmenlerde bu kitapta ki düzeni takip ediyor. Kurslardaki derslere katılmanız, uygulamalı öğrenme açısından sizlere çok ciddi avantajlar katacaktır.

Ancak ehliyet sınav soruları, kitapta her konunun bitiminde yer alan örnek testlerden çıkmaktadır. Kısacası kitaptaki testleri çözerek ezber yeteneğinizi de kullanabilirseniz MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavında en ufak sorun yaşamadan başarılı sonuç alırsınız ve sonrasında ehliyet sürecinize geçiş yapmış olursunuz.

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ehliyet sınavında yukarıda da bahsettiğimiz üzere sorular her ne olursa olsun sizlere kursa kayıt sürecinde verilen kitaplardan çıkmaktadır. Kitaplarda ki sorularda sadece ufak kelime değişiklikleri olur ancak sizden istenen cevap her zaman aynı olduğundan dolayı kitaplarda ki soruları en ince detayına varana kadar görsel ve yazılı hafızanıza kaydetmeniz son derece avantajlı olacaktır.

Sınavda genel olarak şaşırtmalar söz konusudur. Bu şaşırtmalar, sizleri tamamen saf dışı bırakmak adına yapılmış şaşırtmalardır ve aynı zamanda dikkatinizi ölçer. Dolayısı ile soruları en iyi şekilde okumanız, analiz etmeniz ve ona göre cevap vermeniz avantajlı olacaktır. Süreyi en iyi şekilde kullanmanız da bu anlamda iyi bir seçenek olacaktır.

Ehliyet Sınavından En Çok Hangi Dersten Kalınıyor?

ehliyet-sinavi-2

Türkiye genelinde ki verileri incelediğimiz zaman ehliyet sınavında en çok şaşırtmalı soruların SAĞLIK dersinden sizlere sorulduğunu biliyoruz. Genellikle yoruma dayalı sorularda olduğundan dolayı birbiri ile çelişen cevaplar da çok fazla ve bunun içerisinden en doğru olan seçeneği de en iyi şekilde analiz edebilmek çok büyük önem arz ediyor.

Bunun dışında bayanların en çok zorlandığı dersin ise MOTOR olduğu görülmüştür. Motor derslerinde genellikle teorik bilginin çok fazla önem arz ettiğini biliyoruz ve buna göre hareket etmek de çok önemlidir. Bunun dışında daha farklı seçenekler ile alakalı en ciddi önerimiz, sınav öncesinde soruları tam anlamı ile ezberlemeniz olacaktır.

İnternetten Ehliyet Sınav Soruları Çözme

Bu anlamda insanlar genellikle en iyi seçenekleri değerlendirmek ve kendilerini sınamak adına internet üzerinden hazırlanmış olan soru çözme sitelerini kullanarak kendilerini deniyorlar. Bu denemeler sonucunda aldığınız puanı görmüş olduğunuz gibi çözdüğünüz soruların hatırınızda yer etmesi çok daha kolay bir hal alıyor da diyebiliriz. Kısacası olmazsa olmaz seçeneklerden birisidir.

Yazılı sınavdan daha çok artık direksiyon sınavının önem arz ettiğini de unutmayınız. Şu aşamada sınavlarınıza çalışırken yazılı sınavı direksiyon çalışmalarınızın biraz daha gerisine atarak kendinizi sınav süreçlerinize hazırlamanız yine mantıklı bir hareket olacaktır. Daha fazlası için yakında sitemiz içerisinde örnekler bulabileceksiniz. Yorum alanlarımızdan sorularınızı da bizlere ileterek yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oto Ekspertiz Nedir? Ne İşe Yarar? Ekspertiz Fiyatları başlıklı yazımızda Ekspertiz Fiyatları, ekspertiz raporu ve Oto ekspertiz hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Barış Korzay {Barış Korzay}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir