2015 Hyundai i20 İncelemesi

0
625

 

2014 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde otomobil sektöründe de yeni modeller gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Ön tanıtımı yapılan 2015 model Hyundai i20’nin resmi tanıtımının önümüzdeki Ekim ayı içerisinde yapılması beklenmektedir.

Aracın dış tasarımına göz atıldığında i10 modeliyle bir takım benzerlikler taşıdığı dikkatleri çekmektedir. Eski modele göre farlar daha büyük hale getirilmiş ve radyatör ızgarasına altıgen şekli verilmiştir. Bir diğer dikkat çeken tasarım ise yan aynalarda bulunmaktadır. Yeni modelle birlikte yan aynalarda da sinyal lambaları bulunacaktır.

Ekonomik olma özelliğini koruyan i20 modelinde kullanıcılara 4 farklı motor seçeneğinin sunulması beklenmektedir. Bunlar 3 silindirli 1.0 litre ve 4 silindirli 1,25 litrelik benzinli motor bunun yanı sıra 3 silindirli 1.1 ve 4 silindirli 1,4 litrelik dizel motorlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Motor seçeneklerinden de görüldüğü üzere Hyundai i20 yakıt tüketimi konusunda rakiplerine büyük bir fark atması beklenebilir.

Otomobilin resmi tanıtımının Paris Oto Fuarında yapılacağı konusunda söylentiler bulunmaktadır. Resmi tanıtımının yapılmasından sonra merakla beklenen 2015 Hyundai i20 fiyat listesi de açıklanacaktır.

2015 model Hyundai i20

Bir önceki yazımız olan Hyundai Elantra Değerlendirmeleri başlıklı yazımızda dizel Elantra, Hyundai Elantra özellikleri ve makyajlı Elantra modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here