2014 Yılında Türkiye’ye Girecek Yeni Otomobiller

0
523
2014 Hyundai Elentra
2014 Hyundai Elentra

 

2014 yılı itibari ile yeni modeller ülkemizde sunulmaya başladı. Sizin için 2014 yılında ülkemizde satılacak modellerden bir derleme yaptık.

Alfa Romeo Guilietta 4C
Alfa Romeo Guilietta 4C

Yenilenmiş Alfa Romeo Guiletta mart ayı  ile birlikte satışa sunulacak. 4C modelinin ise yılın ilk yarısında satışa sunulması planlanıyor.

C4 Cactus
C4 Cactus

Alman marka Auidi’nin2014 içinde  iki önemli yenliği olacak. Audi TT Coupe ve Q3 ‘ün 1.4 litrelik benzinli versiyonu, yıl içinde Türkiye’de satışa sunulacak.Citroen’in 2014 yenilikleri iki modelde olacak. Yılın ilk yarısında C1 ve yılın son çeyreğinde C4 Cactus Türkiye’de satışa sunulacak.

BMW X5 ve BMW X3 arasında konumlandırılacak olan BMW X4,2014 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. BMW X6’yı andıran X4,bir spor otomobilin dinamikliğini, yüksek sürüş pozisyonu ile birleştiriyor.2013 yılından itibaren” elektriğin en çarpıcı hali “sloganı ile Türkiye ‘de ön lasmanı yapılan tamamen elektrikli BMW i3, 2014 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Geçtiğimiz yılın kasım ayında Türkiye pazarın sunulan BMW X 5, ilk etapta 3.0 dizel motorla gelmişti. Yeni BMW X5 önümüzde ki aylarda,218 HP lik 4 silindirli 2.0 litrelik, TweinPower Turbo motor ile satılacak. Bu değişiklik aracın fiyatını da etkileyecek.

2014 Hyundai Elentra
2014 Hyundai Elentra

Ford’un 2014 yeniliklerini daha çok ticari araçlar oluşturuyor. Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında üretilen Ford’un, hafif ticari B seğmentinde yer alan Courier bu yıl yollarda olacak.Courier,Transit ve Connect isimli iki donanıma sahip. Gene Yeni Connect,Transit ve Tourneo adlı iki versiyonla gelecek. Hyundai 2014 yılı yeniliklerine Elentra ile başlayacak. Yeni Elentra büyük olasılık mart ayında ülkemize gelecek. Buna ek olarak en büyük yenilik,Elentra’nın dizel motora kavuşması. Hyundai yenilenen Elentra için hem manuel hem de otomatik şanzımanı seçenekler arasında sunacak.

Mazda’nın 2014 yeniliği, Mazda 3 modeli olacak.KODO tasarımına ve Skyactiv teknolojisine sahip olan Mazda 3, Nisan ayında ülkemize gelecek. Türkiye pazarında 1,5 litre ve 120 HP benzinli motorla satılacak olan modelin, dizel versiyonu ise 2015 yılında satışa sunulacak.

 

Bir önceki yazımız olan Volkswagen Gross Caddy başlıklı yazımızda Hafif Ticari araç kullanmak için neler gerekiyor, SRC belgesi ve Volkswagen Caddy Cross 1.6'nın bagaj hacmi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here