2014 Cenevre Oto Fuarı’nın Kompakt Modelleri

0
477
Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus
Yeni Ford Focus
Yeni Ford Focus
Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW

2014 Cenevre Oto Fuarı’nda Ford Focus ‘un makyajlanmış modeli görücüye çıktı. Burun yapısı Mondeo ve Fiesta’ya çok benzeyen Focus ‘un stop grubu inceltilmiş. Kokpitte bulunan kumanda elemanları tüketicilerin eleştirileri göz önüne alınarak yeniden tasarlanmış ve sadeleştirilmiş. Malzeme kalitesi artırılan Yeni Ford Focus’ un motor seçenekleri ise 1.5 litrelik turbo benzinli Ecoboost motorlar ve yeni nesil 1.5 litrelik 90 ve 120HP lik dizel motorlar.1.0 litrelik 3 silindirli modelde otomatik şanzımanda yer alacak.

Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus.C3 gibi kübik hatlara sahip. Aracın far yapısı ve yan koruma bantları küçük çarpışmalara karşı aracı koruduğu belirtiliyor. Dingil mesafesi 2800mm olan araçta Peugeot 208’den tanıdık motorlar kullanılıyor.Adventure konsepti ise macera arayanlara yönelik. Bu konsept, arazi lastikleri, metal barlar, yükseltilmiş süspansiyon gibi özellikler ile donatılmış.

Honda Civic Type-R,genişletilmiş çamurlukları, abartılı Sporlerleriyle gücü hakkında ipucu veriyor.Honda Civic Type-R motoru 1.6 litre turbo motor ve 280HP güç üretiyor.

Kısa bir süre önce yollara çıkan Peugeot 308 SW uzunluğu 4580 mm. Uzunluk sayesinde Peugeot 308 SW bagaj hacmi 610 litreye çıkıyor. Peugeot 308 ‘in turbo beslemeli dizel ve benzinli motor seçenekleri sunuyor.

Yaklaşık 6 yıldır yollarda olan WW Scirocco önemli bir makyaj değişimine uğradı. Yeni xenon farları ile daha şık görünen WW Scirocco’nun iç mekanında kullanılan malzemelerin kalitesi artırılmış. Turbo basıncı, yağ sıcaklığı ve kronometre göstergeleri orta konsolda yer alıyor. Ancak makyaj motor seçeneklerini de değiştirmiş. Çünkü 1.4litre 160HP güç üreten motorun yerini 2.0 litrelik motor almış.

Bir önceki yazımız olan 2014 Cenevre Oto Fuarı'nın Küçük Modelleri başlıklı yazımızda Audi A1, BMW 2 Aktive Tourer konsept ve Cenevre Oto Fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here